Si të Pair laptop me një Bluetooth Mobile Connect


Ju dëshironi që të ndajnë pajisje laptop për një celular Bluetooth lidhur.

Të tilla si Bluetooth është pak si WiFi në që ju lejon të lidheni pajisje të tjerët pa marrë natyrën bashkëngjitni atyre edhe një kabllo.

Së pari ju duhet laptop dhe gjithashtu të lëvizshme.

Shiko këtë pic.

Për të lidhur një pajisje Bluetooth në PC tuaj ju duhet ta çiftoni atë më parë dhe të shkojnë në vendosjen bukuri.

laptop automatike në kërkim një pajisje Bluetooth.

pajisje Bluetooth do të shfaqen pas një pritjeje të shkurtër.

Tani kjo shfaqje tab në ekranin tuaj laptop doni të dërgoni fotografi,të marrë fotografi.

Kur ju klikoni në pajisjen tuaj për të palë atë që ju do të jepet një kod

Unë klikoni dërgoni dosjen kjo shfaqje tab tani këto kërkime të treguar në laptop.

When you click on your device to pair it you’ll be given a code…..

Të cilat paraqesin të dërgoni tani klikoni Fjalët tregojnë tuaj të lidheni dhe të ardhshëm këtë skedë.

Atëherë vihet fotografi dhe lloji tjetër klikoni tab tjetër show dërgoni konfirmimit click.

Me lidhja Bluetooth ngritur ju nuk duhet të duhet të palë pajisjet përsëri.

Ju doni të merrni skedar këto shfaqje tab në ekranin tuaj.

Bluetooth juaj kërko të vetme.

Tani ju jeni me sukses.

Thanks for Visiting…….

Postuar Nga Mujeer

Shpresoj se ju pëlqen ky artikull, në qoftë se ju e bëri sigurohuni që ju të jepni atë një thumbs up dhe një koment të mirë poshtë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

CommentLuv distinktiv