Samsung Galaxy C9 Specs Pro çmimeve dhe karakteristika


Samsung Galaxy C9 Specs Pro çmimeve dhe karakteristika 2017

ndërtojOSAndroid OS, v6.0.1 (alte)
përmasat162.9 x 80.7 x 6.9 mm
peshë189 g
SIMDual-SIM, Dual Standby, Nano-SIM
Colorsar, Gold Pink, Gri e erret
frekuencë2G BandSIM1: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
SIM2: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G BandHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
4G BandLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 40(2300), 41(2500)
ProcessorCPUOkta-bërthamë (4 x 1.95 GHz Cortex-A72 + 4 x 1.4 GHz Cortex-A53)
chipsetQualcomm MSM8976 Snapdragon 652
GPUAdreno 510
ekranteknologjiSuper AMOLED prekje capacitive, 16ngjyra M, multitouch
madhësi6.0 inç
zgjidhje1080 x 1920 pixels (~ 367 PPI pixel Dendësia)
mbrojtjeCorning Gorilla Glass
kujtimBuilt-in64GB ndërtuar në, 6GB RAM
kartëmicroSD Card (Mbështetje deri në 256GB) (slot dedikuar)
aparat fotografikkryesor16 MP, automatik, dyfishtë LED + ton të dyfishtë) flash
karakteristikaF / 1.9, Geo-tagging, fokusi touch, zbulimin e fytyrës, panoramë, HDR, video (1080p @ 30fps)
front16 MP, f / 1.9, 1080p
LidhshmëriaWLANWi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, dyfishtë band, WiFi Direct, hotspot
Bluetoothv4.2 me A2DP, LE
GPSpo + A-GPS mbështetje & GLONASS, BDS
radioFM radio me RDS, regjistrimi
USBType-C 1.0 lidhës i kthyeshëm
NFCpo
të dhënaGPRS, EDGE, 3G (HSPA 42.2/5.76 Mbps), 4G (LTE-A (2CA) Cat6 300/50 Mbps)
karakteristikaSensoreAccelerometer, busull, afërsia, gjurmë gishtash
Audio3.5mm audio jack, speakerphone
BrowserHTML5
MessagingSMS(view ndërprerë), MMS, Email, Push Mail, IM
Gamesndërtuar në + shkarkohen
pishtarpo
shtesëbateri akuzuar Fast, Anulimi Active zhurmë me mikrofon të përkushtuar, ANT + mbështetje, Photo / editor Video, shikues dokument, Kërkim në Google, Maps, Gmail,të dhëna (Swype), YouTube, kalendar, MP3 / WAV / WMA / eAAC + / player FLAC, MP4 / WMV / player H.264, YouTube, Google flet
baterikapacitet4000 mAh
– Non-lëvizshëm

çmim

Çmimi në RS: Vjen së shpejti Çmimi në USD: $NA
RatingsMesatarja e vlerësimit është 4.1 yjet – bazuar në 105 user reviews.

Shpresoj se ju pëlqen ky artikull, në qoftë se ju e bëri sigurohuni që ju të jepni atë një thumbs up dhe një koment të mirë poshtë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

CommentLuv distinktiv