Samsung Galaxy A9 Pro (2016) 32GB Price in USA, Kinë, Indi,


Samsung Galaxy A9 Pro (2016) 32GB price in india

Samsung Galaxy A9 Pro (2016) 32GB Summary

rrjet 2G / 3G / 4G / GSM / HSPA / LTE
Operimit të Sistemit android 6.01 alte
Display Size 6.0 inç
chipset Qualcomm MSM8976 Snapdragon 652
Back Camera 16 Megapixels
Kamera perballe 8 Megapixels

rishikim

Tab vjen me Octa-core (4×1.8 GHz Cortex-A72 & 4×1.4 GHz Cortex-A53) procesor me Qualcomm MSM8952 Snapdragon 617 chipset dhe Adreno 510 GPU mbështetur.

Samsung Galaxy A9 Pro Full Specification and Features

RRJETI

Emrat Glossary Features Details
teknologji 2G / 3G / 4G / GSM / HSPA / LTE
2G grupet GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 (dual-SIM model only)
3G grupet HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 / HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 -A910F/DS
4G grupet LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 40(2300) LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 17(700), 28(700), 38(2600), 40(2300) -A910F/DS
shpejtësi HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (3CA) Cat6 300/50 Mbps
GPRS po, në dispozicion
EDGE po, në dispozicion

NISJA

I shpallur 2016, marsh
status në dispozicion. Released 2016, Mund

TRUPI

përmasat 161.7 x 80.9 x 7.9 mm (6.37 x 3.19 x 0.31 në)
Trashësia 7.9 mm Trashësia
peshë 210 g (7.41 ons)
SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

DISPLAY

Screen Lloji Super AMOLED prekje capacitive, 16ngjyra M
Madhësia e ekranit 6.0 inç (~75.9% screen-to-body ratio)
zgjidhje 1080 x 1920 pixels (~367 ppi pixel density)
multitouch po
mbrojtje Corning Gorilla Glass 4

PLATFORMA

Operimit të Sistemit android 6.01 alte
chipset Qualcomm MSM8976 Snapdragon 652
Processor (CPU) Okta-bërthamë (4×1.8 GHz Cortex-A72 & 4×1.4 GHz Cortex-A53)
grafikë (GPU) Adreno 510

MEMORY

Tab memorie të brendshme 32 GB
slot kartë microSD, deri në 256 GB
Ram 4 GB RAM

CAMERA

Kamera perballe 8 Megapixels f / 1.9, 1080p
Back Camera 16 Megapixels f / 1.9, automatik, OIS, LED flash
kamera Features 1/2.8″ sensor size, geo-tagging, fokusi touch, zbulimin e fytyrës, panoramë, HDR

SOUNDS TIPARET

Sound lloje Alert dridhje; MP3, ringtones WAV
altoparlant po
3.5mm jack
  • po
  • Anulimi Active zhurmë me mikrofon të përkushtuar

Lidhshmëria

WLAN Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, dyfishtë band, WiFi Direct, hotspot
Bluetooth 4.2, A2DP, LE
GPS po, me A-GPS, GLONASS / BDS (rajoni i varur)
NFC Teknologji Po Available
USB dhe Redio microUSB v2.0, USB Host; Stereo FM radio me RDS; regjistrimi

KARAKTERISTIKA

Sensore gjurmë gishtash (front-montuar), Accelerometer, afërsia, busull
Messaging SMS(view ndërprerë), MMS, Email, Push Mail, IM
Browser HTML5
Java jo
Extra Features - bateri akuzuar Fast
- mbështetje ANT +
- MP4 / WMV / player H.264
- MP3 / WAV / WMA / eAAC + / player FLAC
- Foto / Video editor
- Document viewer
BATTERY
  • Non-lëvizshëm Li-Ion 5000 mAh bateri
  • Talk time Up to 33 h (3G)
  • Music play Up to 109 h
Colors White, Black, ar

Samsung Galaxy A9 Pro 32GB price in dollar

nga vendi çmimet

Çmimi në SHBA

USD 449 dollar

Çmimi në Kanada

Kanadë 590 Dollar kanadez

Price in Kinë

3000 renminbi

Mbretëria e Bashkuar Çmimi në Mbretërinë e Bashkuar

Mbretëria e Bashkuar349 paund

Izrael Çmimi në Izrael

Çmimi në Izrael 1649 shekel

Çmimi në Australi

Çmimi në Australian 585 Dollar Australia

Francë Çmimi në Francë

Çmimi në Francë 425 euro

Çmimi në Indonezi

Çmimi në Indonezi Rupiah 5993249 Rupaih

singapore Çmimi në Singapor

Çmimi në Singapore Dollar 629 Singapore Dollar

Gjermani Çmimi në Gjermani

Çmimi në Francë 425 euro

Arabia Saudite Çmimi në Arabinë Saudite

Çmimi në Riyal 1680 Riyal

Pakistan Çmimi në Pakistan

rupees Pakistan 47000 Rupees

Indi Çmimi në Indi

Indian rupees 29949 Indian Rupees

Kushtet & Gjendja dhe Disclaimer: Samsung Galaxy A9 Pro is Android 6.01 Marshmallow smartphone bazë. We are doing daily updates from Kinë Local Mobile Phone market and Indian mobile phone market but we can not guarantee that the above-given information (vetëm për Çmimet) Në këtë faqe nuk është 100% i saktë. Ne çmim telefonat e reja celularë dhe tableta si për ofertat ndërkombëtare pa përfshirë dërgesës dhe taksat.

Shpresoj se ju pëlqen ky artikull, në qoftë se ju e bëri sigurohuni që ju të jepni atë një thumbs up dhe një koment të mirë poshtë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

CommentLuv distinktiv