Motorola Moto X 2017 32GB Price in USA, Kinë, Indi & ShqyrtimeMotorola Moto X 2017 32GB price in india

Motorola Moto X 2017 32GB price in usd Summary

rrjet 2G / 3G / 4G / GSM / HSPA / LTE
Operimit të Sistemit android 7.0 nuga
Display Size 5.5 inç
chipset gojuku 625
Back Camera dual 13 Megapixels, automatik, dyfishtë LED (ton të dyfishtë) flash
Kamera perballe 5 Megapixels

Operating system & Processor

Motorola Moto X 2017 was rumored and the phone is not announced officially yet but expected announcement will be in April 2017. The phone expected will be release in 2017. Here we are going to show you Unofficial preliminary specifications, features and expected Moto X 2017 price in dollar and other popular countries such as USA, Kanadë, Kinë, Mbretëria e Bashkuar, Francë, Singapore, Gjermani, Australi, Arabia Saudite, Indi, Pakistan.

The phone is powered by Android 7.0 Nougat with 4G technology supported. Motorola Moto X smartphone comes with Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53 processor with Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625 chipset dhe Adreno 506 GPU mbështetur.

Screen Display, Phone Memory and Ram

Motorola Moto X 2017 smartphone comes with 5.5 inç me 1080 x 1920 pixels resolution with IPS LCD capacitive touchscreen, 16ngjyra M shfaqur.

Motorola Moto X phone comes with 32 GB kujtesën e telefonit të brendshëm me 3 GB ram. The phone is also coming with 64GB internal phone memory with 4GB ram. If you want to increase your phone memory you can use MicroSD card up to 256 GB.

In this post we are going to show you the Motorola Moto X 32 GB price with 3 GB ram supported if you want to check the price of Moto X 2017 64 GB internal phone memory with 4GB ram you must click here.

aparat fotografik & Features zanore

Motorola Moto X 2017 comes with Dual 13 Megapixels back camera with autofocus, dyfishtë LED (ton të dyfishtë) flash. The back camera popular features are Geo-tagging, fokusi touch, zbulimin e fytyrës, panoramë, auto-HDR quality.

Telefoni vjen me 5 Megapixels, LED flash front camera is the best for capturing any event and any wedding and celebrating programs and selfie pictures.

Motorola Moto X 2017 Full Specification and Features

RRJETI

Emrat Glossary Features Details
teknologji 2G / 3G / 4G / GSM / HSPA / LTE
2G grupet GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2
3G grupet HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
4G grupet LTE
shpejtësi HSPA, LTE
GPRS po, në dispozicion
EDGE po, në dispozicion

NISJA

I shpallur exp. announcement 2017, prill
status Rumored

TRUPI

përmasat Mos u konformoni ende
Trashësia Mos u konformoni ende
peshë Mos u konformoni ende
SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

DISPLAY

Screen Lloji Super LCD5 capacitive touchscreen, 16ngjyra M
Madhësia e ekranit 5.5 inç
zgjidhje 1080 x 1920 pixels (~401 ppi pixel density)
multitouch po
mbrojtje Te konfirmohet

PLATFORMA

Operimit të Sistemit android 7.0 nuga
chipset Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625
Processor (CPU) Okta-bërthamë 2.0 GHz Cortex-A53
grafikë (GPU) Adreno 506

MEMORY

Internal Phone Memory 32 GB
slot kartë microSD, deri në 256 GB
Ram 3 GB

CAMERA

Kamera perballe 5 Megapixels, LED flash
Back Camera dual 13 Megapixels back camera with autofocus, dyfishtë LED (ton të dyfishtë) flash
kamera Features Geo-tagging, fokusi touch, zbulimin e fytyrës, panoramë, auto-HDR

SOUNDS TIPARET

Sound lloje Alert dridhje; MP3, ringtones WAV
altoparlant po
3.5mm jack po
  • Anulimi Active zhurmë me mikrofon të përkushtuar

Lidhshmëria

WLAN Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, dyfishtë band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth 4.2, A2DP, LE
GPS po, me A-GPS, GLONASS
NFC Teknologji po
USB po

KARAKTERISTIKA

Sensore gjurmë gishtash (front-montuar), Accelerometer, gyro, afërsia, busull
Messaging SMS(view ndërprerë), MMS, Email, Push Mail, IM
Browser HTML5
Java jo
Extra Features - bateri akuzuar Fast
– MP3/AAC+/WAV/Flac player
- MP4 / H.264 player
- Foto / Video editor
- Document viewer
BATTERY Non-removable Li-Ion battery
Colors Fine Gold

Motorola Moto X 2017 32GB price in dollar

nga vendi çmimet

Çmimi në SHBA

USD 449 dollar

Çmimi në Kanada

Kanadë 590 Dollar kanadez

Price in Kinë

3000 renminbi

Mbretëria e Bashkuar Çmimi në Mbretërinë e Bashkuar

Mbretëria e Bashkuar349 paund

Izrael Çmimi në Izrael

Çmimi në Izrael 1649 shekel

Çmimi në Australi

Çmimi në Australian 585 Dollar Australia

Francë Çmimi në Francë

Çmimi në Francë 425 euro

Çmimi në Indonezi

Çmimi në Indonezi Rupiah 5993249 Rupaih

singapore Çmimi në Singapor

Çmimi në Singapore Dollar 629 Singapore Dollar

Gjermani Çmimi në Gjermani

Çmimi në Francë 425 euro

Arabia Saudite Çmimi në Arabinë Saudite

Çmimi në Riyal 1680 Riyal

Pakistan Çmimi në Pakistan

rupees Pakistan 47000 Rupees

Indi Çmimi në Indi

Indian rupees 29949 Indian Rupees

Kushtet & Gjendja dhe Disclaimer: Motorola Moto X 2017 is Android 7.0 Nougat base smartphone. We are doing daily updates from Kinë Local Mobile Phone market and Indian mobile phone market but we can not guarantee that the above given information (vetëm për Çmimet) Në këtë faqe nuk është 100% i saktë. If you found any changes and want to get more Latest mobile prices Please contact us and provide the updated price of Moto X 2017 32 GB kujtesën e telefonit të brendshëm me 3 GB RAM. Ne çmim telefonat e reja celularë dhe tableta si për ofertat ndërkombëtare pa përfshirë dërgesës dhe taksat.

Shpresoj se ju pëlqen ky artikull, në qoftë se ju e bëri sigurohuni që ju të jepni atë një thumbs up dhe një koment të mirë poshtë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

CommentLuv distinktiv