HTC U 128GB Price in USA, Kinë, India updated & Shqyrtimehtc u 128GB price in dollar

HTC U 128GB price in USD Summary

rrjet 2G / 3G / 4G / GSM / HSPA / LTE
Operimit të Sistemit android 7.0 Nougat
Display Size 5.5 inç
chipset gojuku 835
Back Camera 12 Megapixels, f/1.8, 26mm, OIS, laser autofocus, dyfishtë LED (ton të dyfishtë) flash
Kamera perballe 16 Megapixels, 1/3.1″ sensor size, 1080p

Operating system & Processor

HTC U was rumored and expected announcement will be in April 2017. The phone expected will be release in 2017. Here we are going to show you Unofficial preliminary specifications, features and expected HTC U price in dollar and other popular countries such as USA, Kanadë, Kinë, Mbretëria e Bashkuar, Francë, Singapore, Gjermani, Australi, Arabia Saudite, Indi, Pakistan.

The phone is powered by Android 7.0 Nougat with 4G technology supported. HTC U smartphone comes with Octa-core (4×2.45 GHz Kryo & 4×1.9 GHz Kryo) processor with Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835 chipset dhe Adreno 540 GPU mbështetur.

Screen Display, Phone Memory and Ram

HTC U smartphone comes with 5.5 inç me 1440 x 2560 pixels resolution with Super LCD5 capacitive touchscreen, 16ngjyra M shfaqur.

HTC U phone comes with 128 GB kujtesën e telefonit të brendshëm me 6 GB ram. The phone is also coming with 64GB internal phone memory with 4GB ram. If you want to increase your phone memory you can use MicroSD card up to 256 GB.

In this post we are going to show you the HTC u 128 GB internal phone memory with 6GB ram supported if you want to check the price of HTC u 64 GB price with 4 GB ram you must click here.

Camera & Sound Features

HTC U comes with 12 Megapixels, f/1.8, 26mm, OIS, laser autofocus, dyfishtë LED (ton të dyfishtë) flash. The back camera popular features are 1/3″ sensor size, 1.12 µm pixel size, geo-tagging, fokusi touch, zbulimin e fytyrës, HDR with video 2160p@30fps quality.

Telefoni vjen me 16 Megapixels, front camera with 1/3.1″ sensor size, 1080p the HTC U smartphone is the best for capturing any event and any wedding and celebrating programs and selfie pictures.

htc u 64GB price china

HTC U Full Specification and Features

RRJETI

Emrat Glossary Features Details
teknologji 2G / 3G / 4G / GSM / HSPA / LTE
2G grupet GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G grupet HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
4G grupet LTE
shpejtësi HSPA, LTE
GPRS po, në dispozicion
EDGE po, në dispozicion

NISJA

I shpallur Exp. announcement 2017, prill
status Rumored

TRUPI

përmasat Mos u konformoni ende
Trashësia Mos u konformoni ende
peshë Mos u konformoni ende
SIM Nano-SIM

DISPLAY

Screen Lloji Super LCD5 capacitive touchscreen, 16ngjyra M
Madhësia e ekranit 5.5 inç
zgjidhje 1440 x 2560 pixels
multitouch po
mbrojtje Corning Gorilla Glass 4

PLATFORMA

Operimit të Sistemit android 7.0 Nougat
chipset Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835
Processor (CPU) Okta-bërthamë (4×2.45 GHz Kryo & 4×1.9 GHz Kryo)
grafikë (GPU) Adreno 540

MEMORY

Internal Phone Memory 128 GB
slot kartë microSD, deri në 256 GB
Ram 6 GB

CAMERA

Kamera perballe 16 Megapixels, 1/3.1″ sensor size, 1080p
Back Camera 12 Megapixels, f/1.8, 26mm, OIS, laser autofocus, dyfishtë LED (ton të dyfishtë) flash
kamera Features 1/2.5” sensor size, geo-tagging, fokusi touch, zbulimin e fytyrës, HDR, panorama Video 2160p@30fps, HDR, stereo sound rec

SOUNDS TIPARET

Sound lloje Alert dridhje; MP3, ringtones WAV
altoparlant po
3.5mm jack po
  • 24-bit/192kHz audio
  • Anulimi Active zhurmë me mikrofon të përkushtuar

Lidhshmëria

WLAN Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, dyfishtë band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth 4.2, A2DP, aptX
GPS po, me A-GPS, GLONASS, BDS
NFC Teknologji po
USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector

KARAKTERISTIKA

Sensore gjurmë gishtash (front-montuar), Accelerometer, gyro, afërsia, busull
Messaging SMS(view ndërprerë), MMS, Email, Push Mail, IM
Browser HTML5
Java jo
Extra Features - bateri akuzuar Fast
– Google Drive (100 GB cloud storage)
– XviD/MP4/H.264/WMV player
– MP3/eAAC+/WMA/WAV/FLAC player
– Document editor
- Foto / Video editor
BATTERY Non-removable Li-Ion battery
Colors Various

HTC U 128GB price in dollar

nga vendi çmimet

Çmimi në SHBA

USD649 dollar

Çmimi në Kanada

Kanadë 850 Dollar kanadez

Price in Kinë

4459 renminbi

Mbretëria e Bashkuar Çmimi në Mbretërinë e Bashkuar

Mbretëria e Bashkuar520 paund

Izrael Çmimi në Izrael

Çmimi në Izrael 2375 shekel

Çmimi në Australi

Çmimi në Australian 845 Dollar Australia

Francë Çmimi në Francë

Çmimi në Francë 610 euro

Çmimi në Indonezi

Çmimi në Indonezi Rupiah 8672589 Rupaih

singapore Çmimi në Singapor

Çmimi në Singapore Dollar910 Singapore Dollar

Gjermani Çmimi në Gjermani

Çmimi në Francë 329 euro

Arabia Saudite Çmimi në Arabinë Saudite

Çmimi në Riyal 2400 Riyal

Pakistan Çmimi në Pakistan

rupees Pakistan 68000 Rupees

Indi Çmimi në Indi

Indian rupees43295 Indian Rupees

Kushtet & Gjendja dhe Disclaimer: HTC U is Android 7.0 Nougat base smartphone. We are doing daily updates from China Local Mobile Phone market and Indian mobile phone market but we can not guarantee that the above-given information (vetëm për Çmimet) Në këtë faqe nuk është 100% i saktë. If you found any changes and want to get more Latest mobile prices Please contact us and provide the updated price of HTC U 128 GB kujtesën e telefonit të brendshëm me 6 GB RAM. Ne çmim telefonat e reja celularë dhe tableta si për ofertat ndërkombëtare pa përfshirë dërgesës dhe taksat.

Shpresoj se ju pëlqen ky artikull, në qoftë se ju e bëri sigurohuni që ju të jepni atë një thumbs up dhe një koment të mirë poshtë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

CommentLuv distinktiv