Blue Whale Challenge APK Latest Version Download (Suicide lojë)


Hi guys! Si jeni ju të gjithë? Ne të gjithë duan të luajnë lojëra të ketë argëtim të madh në jetën tonë, të theksoj mendjen tonë dhe të ketë argëtim. Ne dashuri për të pranuar sfidat në jetën tonë. Duke folur për sfidat me të ardhur gërshetimet llojin e lojës që emrat si Blue Whale sfidojë. Jetët Në thelb kjo është lojë me të vërtetë shumë e rrezikshme e cila ka marrë të shumë të rinjve në vende të ndryshme. Pra, nëse ne flasim për faktet prapa kësaj loje, në vijim janë fakte:

Lexo më shumë: UCmini 10.4.2 Handler 4.0.0 APK 10.4.2 Shkarko falas

 • Blue Whale nuk është një lojë shkarkohen, software ose aplikacionet kështu që nuk është në dispozicion të publikut në faqet e internetit shumë.

 • Në thelb kjo është një fenomen social media e cila hyn në rrjetet e mediave sociale përmes grupeve të fshehta.

 • Shembuj të fenomenit mediave sociale përfshin sfidën ALS akull kovë, Pokemon Go lojë, dhe Harlem Shake.

  Lexo më shumë: IFLIX APK DOWNLOAD FALAS | IFLIX 2.32.0-6366 APK

 • Sfida filloi në rrjetet e mediave sociale të Rusisë për herë të parë.

 • Ajo është e thënë të ketë 50 Sfidat të cilat janë monitoruar fort nga një kurator. Këto sfida përfshijnë shikuar filma horror, vetë-dëmtuar veten dhe përfundimisht vetëvrasje.

 • Pra, në thelb është fjala të jetë një jetë lojë e rrezikshme.

 • Lojtarët pritet të marrë fotografitë e tyre ndërmarrë sfidën atëherë ata duhet të dërgoni ato fotot për kuratore si një dëshmi.

 • Ka pretendime paverifikueshme se mbi 100 rinjtë kanë vrarë veten ende duke kaluar nëpër këto sfida të kësaj loje, por nuk ka prova ende se kjo shifër është e vërtetë.

 • Kuratori përgjigj se viktimat ishin të mbeturinave biologjike dhe ai ishte pastruar shoqërinë.

 • Nuk është lajm roaming rreth rreth 14 vjeç Mumbai djalosh i cili kërceu jashtë çatinë e shtëpisë së tij. Some people are claiming that he did it as a dare while playing the online game.

 • Recently the government has directed top internet platforms – Google, Facebook, Instagram, WhatsApp, Microsoft and Yahoo – to immediately take down any links leading to the ‘deadly game’.

  Lexo më shumë: Ludo STAR : 2017 (I ri) Më The Game Popular


Pra djem kjo është ajo tani për tani. Por ne do të kthehet me disa gjëra të reja për ju djema tjetër kohore. Nëse jeni të vërtetë kujdes në lidhje me miqtë dhe familjen tuaj pastaj me mirësi të bëjë të ndajnë këtë informacion me ta nëpërmjet faqet e rrjeteve sociale. Unë shpresoj se kjo do të ndihmojë ata për të qenë të sigurt nga kjo lojë vdekjeprurëse. Mos harroni të na japin thumbs up.

 • Blue Whale Loja përmban: Screen hardware features: Aplikacioni kërkon pajisjen për të përdorur orientimin si portret apo peizazhin. Nëse app juaj mbështet dy orientime, atëherë ju nuk keni nevojë për të deklaruar ose funksion.
 • Root Required: jo
 • Lexo më shumë: Paytm APK Version Latest (4.4.1) Shkarko falas
 • Oferta In-App Blerje: jo
 • mbështetje Gjuhë: ca, da, fa, dhe, nb, të, të, bg, th, të jetë, hi, ne, sk, Britani e Madhe, el, nl, pl, sl, tl, jam, në, im, ro, me, fr, hr, sr, tr, cs, kjo është, ajo, lt, pt, hu, ru, në, lv, en, dhe, sw, fr_CA, lo_LA, en_GB, et_EE, Ka_ga, km_KH, zh_HK, hy_AM, zh_cn, en_in, mn_MN, Vendndodhje, pt_PT, zh_TW, ms_MY

Blue Whale APK Download Info

Lexo më shumë: Cyberduck për Mac 6.2.10 / 6.3.0 Nightly Rishikimi & alternativat

File Name: Blue Whale.apk
Version: 1.1
çmim: falas
madhësi: 33.94 MB

Blue Whale lojë Quick Links:

 1. Shkarko Blue Whale Challenge Lojë APK
 2. A e dini Blue Whale Challenge lojë?
 3. compatibility Blue Whale APK
 4. Çfarë është Blue Whale Challenge lojë?
 5. Kur u lirua Blue Whale lojë?
 6. Si Blue Whale Challenge Works?
 7. I cili është themelues i Blue Whale Challenge?
 8. Lista e 50 Blue Whale APK Sfidat
 9. Blue Whale Lojë Helpline Suicide
 10. Fotot e viktimave Blue Whale Challenge
 11. Pse nuk ju duan për të kryer vetëvrasje?
 12. Audio & Video e Blue Whale Challenge që Admin ju dërgon
 13. Guide prindërore për fëmijët e tyre
 14. Shenjat e hershme të fëmijës të përfshirë në Blue Whale Challenge
 15. Viktima Vendet e Blue Whale (Suicide lojë)
 16. Pse Njerëzit Suicide Pasi ka luajtur Blue Whale lojë Challenge?
 17. Blue Whale lojës Pyetje (Pyetjet më të shpeshta)
 18. Fjalët përfundimtare në Blue Whale Challenge

Faleminderit për vizitën. Ju lutem vizitoni përsëri. Dashuria ju të gjithë!

Shpresoj se ju pëlqen ky artikull, në qoftë se ju e bëri sigurohuni që ju të jepni atë një thumbs up dhe një koment të mirë poshtë.

6 Responses

 1. Muktaz shtator 14, 2017 / 11:24 jam

  Funny game. I had played 6tasks. But i am not a fool to weakup early in the morning and singing admins song. I am the king of my life. The admin of Blue Whale Challenge, he is a just a mad. In my point of view blue whale is not a game. It should be categorised under hyonotice puzzle trick. In my exprance why i cut my hand with razor.? What type of benifit behind it? I dont get, thats why i nerver follows admins roles. Admin cant do anything with me. Bcoz i have no any beloved. I am lonely. All family members are passes away to haven.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

CommentLuv distinktiv