Преземете Nox App Player

Nox е алтернатива Андроид емулатор за PC. Кој можете да инсталирате на вашиот Windows работи PC или Mac оперативен систем iOS. Тоа ви овозможи да се игра Андроид игри и апликации на вашиот компјутер.

Преземете Nox App Player

Nox стан плеер може да се симне од даден линк за преземање под. Ние да се стави заедно еден од најдобрите опции кои апликацијата Nox плеер обезбедува.

Ако сакате да се прашувам како некој може да игра Андроид апликации на компјутер, а потоа оди на нашите стан делот каде што ќе стави секојдневно водичи за тоа како да се игра апликации и игри Андроид во компјутер.


карактеристики

  • Бесплатно
  • Easy to use
  • User-friendly интерфејс (интерфејс)
  • Симнување апликации и игри да се играат на компјутер
  • Крст платформа за поддршка, т.е., Windows и Mac
  • Поддршка за тастатура и Џојстиците
  • Повеќе…

Преземете Nox App Player

Се надевам ви се допаѓа овој напис, ако не бидете сигурни дека ќе го даде палците нагоре и добар коментар долу.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

CommentLuv значка