Samsung Galaxy S5 G903F Нео преземете Андроид 8.0


Јас велат дека Google е надвор пријател и ни помага да ги решиме нашите прашања побрзо со тоа што ни најмоќниот пребарувач, која работи со повеќе 300 различни алгоритми. Покрај Google пребарувач, тим на Google е исто така работат најдобро што можат да ни обезбеди најдобрите светски мобилен оперативен систем т.е., Андроид.

тим Гугл Андроид работи напорно за да го промени светот и тоа е еден од најдобрите и high-end паметни телефони оперативниот систем. неодамна, тим Гугл Андроид ја објави веста за нивниот нов оперативен систем Андроид верзија т.е., нугат 7.0 која веќе се пуштени во бета верзија за поголемиот дел од Андроид Smartphones таму за тестирање цел. Причината Андроид изданија поновите верзии или секој квартал годинава е, поправки сите баговите и направи многу промени за развој на повеќе атрактивни оперативен систем, пријателски и се разбира корисник грешки бесплатно.

Со Андроид Нугат 7.0 карактеристики ќе бидат импресионирани да се надополни од вашиот слез да Нугат бидејќи Нугат 7.0 ќе ги носи сите карактеристики, алатки, и други страшни функционалности дека потребите на корисник паметен телефон.

Андроид Нугат 7.0 сигурно ќе ни носи најголемата промена во светот на Android OS. Тоа е побрзо, страшни кориснички интерфејс и практични алатки при користење на камера + брзо известување Повлечете ја лентата за секого, што го прави одличен начин. Ако се работи шекерче 5.0 или слез 6.0 Андроид верзии моментов тогаш јас ве советуваме да се барем да се погледне на карактеристики и слики од екранот на Нугат 7.0 верзија за подобри перформанси.

Превземи Samsung S5 Нео Нугат ажурирање

Јас го пишувам овој напис за сопствениците Samsung S5 Нео паметен телефон кој сега тие може да го симнете Samsung S5 Нео ажурирање нугат да уживаат во најновите нугат 7.0 Андроид верзија. Денес, главно телефон / таблет производствени компании се обидуваат од себе да инсталирате Android оперативниот систем за нивните клиенти, бидејќи луѓето се полни со љубов Android повеќе од било кој друг, и денес оперативен систем.

Со оглед на најновите Нугат 7.0 верзија ќе може да има тони на прилагодување карактеристики десно на вашиот Андроид телефон, повеќе од било кој друг оперативен систем. Андроид е најдобар, како и оперативен систем со отворен код од страна на Google. Повеќето од паметен телефон производители претпочитаат да инсталирате Android во своите најнови таблети и паметни телефони. Андроид Нугат 7.0 се случува да се изгради нови основи на Андроид светот.

Во овој напис, Одам да се покаже најновите слики од екранот на нугат како и објасни новите функции во подетален начин. Вие исто така може да го симнете Samsung S5 Нео ажурирање нугат за вашиот паметен телефон на крајот на овој член,. Може да се направи најмногу од секој удар и допрете.

Преглед Samsung S5 Нео Нугат 7.0 [Ажурирање]

Вие не треба да се потценува претходните верзии на Android Jelly Bean, како што се, Ice Cream Sandwich, KitKat, Шекерче и бел слез, бидејќи не беше лош старт на сите. Гледајќи на претходните верзии на Android, тимот се повеќе од успешна да се направи голем оперативен систем како Нугат 7.0 денес. Овие претходната верзија на Android беа навистина прекрасни себе во однос на технологии од своето време.

Не се сомневам дека Андроид работи навистина тешко да се излезе со нешто исклучително од толпата и конкуренти. Андроид сака да се задржи-to-date со најновите трендови во технологијата. Андроид е подобрена од последните неколку години и ја развива неговото наследство.

инвеститорот: Ако некогаш сакате да се придонесе за заедницата Андроид тогаш можете да бидете Андроид инвеститорот, исто така, бидејќи тоа е оперативен систем со отворен код. но,, ако веќе сте Андроид апликации / игри инвеститорот тогаш треба да знаете дека сега може да собере апликации на ниво на API 24, што за нас, значи Андроид 7.0 Нугат апликации се конечно удирање на Play Store. Нугат дава страшни перформанси апликација, плус поправени бубачки и оптимизации.

нугат 7.0 екранот

Андроид нугат фрлач
нугат 7.0 за Samsung

сега, по сите овие детали во врска со Нугат 7.0 Андроид Морам да кажам дека вие сте речиси запознаени со Нугат 7.0 верзија која ќе биде официјално пуштен во употреба во следните неколку недели (гласините вели). S5 нео ажурирање нугат ќе ви даде нови Андроид во стариот S5 паметен телефон. Таа има единствена елеганција, страшни комбинација на бои, и други неколку брилијантни корекции. Ако не преземете и инсталирате S5 нео ажурирање нугат тогаш ќе заостануваат во трката на новите технолошки трендови. Не се трошат вашите пари да се купи нов уред со нугат верзија. Само поминете неколку часа за да го ажурирате вашиот постоечки телефон со најновите ажурирање Андроид оперативен систем и ќе го добиете се што ви треба. Откако ќе ви ажурирање S5 нео со нугат потоа започнете да уживате во сите неверојатни карактеристики дека Google е сега се нудат.

Изведба на Нугат 7.0

Несомнено е дека секоја нова верзија на Android е брз, бубачка фиксна, и подобрување на ефикасноста на. нугат 7.0 е најдобрата опција за S5 корисникот да се зголеми нивната брзина телефон. Андроид Нугат 7.0 ќе се зголеми 70% побрзо апликации инсталации и да се намали до 50% Составувач кодот големина. Претходните верзии на Android има многу грешки, а некои од корисникот се жали дека нивното забавување уред по употреба на неколку месеци. ослободување Нугат е навистина страшно вест за корисниците S5. Google ги зема сериозно се жали дека е причината зошто, тие се изврши нугат. Со помош на ЈТИ компајлерот, нугат има такви перформанси.

нугат 7.0 Има шифрирање Напредно безбедност

во нугат, Google се заостри и подобрување на безбедноста преку датотеката-базирана енкрипција. Во суштина, Андроид претходните верзии има помала мерка на безбедност во однос на нугат. Андроид е навистина моќен телефон оперативен систем како што долго како што нудат силно обезбедување.

Подобро Gaming Искуство во Нугат

Повеќето од возрасните и младите генерација е луд за висок 3D игри и овие млади исто така може да го посвети своето време само да играат игри во телефони, ако тие се во право оперативен систем перформанси. Нугат ќе го направи вашиот сите желби се обистини, бидејќи нугат е обезбедување на страшни игри искуство. Сега можете да играте со висока резолуција графички игри во вашиот S5 нео. Сите што треба да направите е да го инсталирате ажурирањето нугат во Samsung S5 нео. По ажурирање нугат, можете да уживате во игри без графички ограничување и победи вашите пријатели со тоа што најголем број поени.

Кул паното за известување во Нугат 7.0 | Одговори на пораки од лентата со известувања

Јас сум голем фан на шекерче, бидејќи на паното за известување. Но Нугат има страшни и кул паното за известување од шекерче. Со оваа нова паното за известување, вие сте во можност да одговори на секоја порака и e-mail директно од известувањето без отворање на апликацијата.


Се надевам ви се допаѓа овој напис, ако не бидете сигурни дека ќе го даде палците нагоре и добар коментар долу.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

CommentLuv значка