Samsung Галакси C5 Про Цена спецификации и карактеристики


Samsung Галакси C5 Про Цена спецификации и карактеристики

Изградба НА Андроид оперативен систем, v7.0 (нугат)
димензии 145.7 x 71.4 x 7 mm
Тежина 145 G
SIM Двојна сим, двоен режим на подготвеност, Нано-картичката
бои Lake Blue, Maple Leaf, Powder Rose
фреквенција 2G Бенд SIM1: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
SIM2: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Бенд HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
4G Бенд LTE лента 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)
процесор процесорот 2.2 GHz Octa-Core Cortex-A53
чипсет Qualcomm MSM8953-Pro Snapdragon 626
GPU Adreno 506
Покажи технологија Супер AMOLED екран осетлив на допир, 16М бои, multitouch
големина 5.2 инчи
резолуцијата 1080 x 1920 пиксели (~424 PPI pixel density)
меморија Вграден 64МК вграден во, 4GB RAM меморија
картичка MicroSD картичка (Support up to 256GB) (користи SIM 2 процеп)
Камера главните 16 пратеник, автофокус, двоен LED + двојна тон) флеш
карактеристики F/1.7, Гео-тагирање, фокус на допир, откривање на лице, панорама, HDR, Видео (1080p @ 30fps)
Напред 16 пратеник, f / 1,9
поврзување WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, жариште
Bluetooth v4.2 со A2DP, НА
GPS Да + A-GPS поддршка & ГЛОНАСС, БДС
радио FM радио со RDS & снимање
USB Тип C 1.0 реверзибилна конектор
NFC Не
податоци GPRS, EDGE, 3G (HSPA 42.2/5.76 Mbps), 4G (LTE-A (2CA) Cat6 300/50 Mbps)
карактеристики сензори Акцелеметарски, жиро, компас, близината, Белег
Аудио 3.5мм аудио приклучок, звучникот
пребарувач HTML5
пораки порака(навој видите), MMS, Е-пошта, притисни пошта, IM
игри вграден во + превземање
Запали Да
екстра Активни бучава од отказ со посветен микрофон, Слика / видео едитор, прегледувач на документи, Google пребарување, мапи, Gmail,влез (Swype), YouTube, календар, MP3 / WAV / WMA / eAAC + / FLAC плеер, MP4 / WMV / H.264 плеер, YouTube, Google Talk
Батерија капацитет 2600 mAh
– Non-removable

цена

Цена во РС: Наскоро Цена во долари: $NA
рејтингот Просечна оценка е 4 ѕвезди – based on 28 кориснички рецензии.

Се надевам ви се допаѓа овој напис, ако не бидете сигурни дека ќе го даде палците нагоре и добар коментар долу.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

CommentLuv значка