Samsung Галакси C9 Про Цена спецификации и карактеристики


Samsung Галакси C9 Про Цена спецификации и карактеристики 2017

Изградба НА Андроид оперативен систем, v6.0.1 (Бел слез)
димензии 162.9 x 80.7 x 6.9 mm
Тежина 189 G
SIM Двојна сим, двоен режим на подготвеност, Нано-картичката
бои злато, розова злато, Темно сиво
фреквенција 2G Бенд SIM1: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
SIM2: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Бенд HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
4G Бенд LTE лента 1(2100), 3(1800), 5(850), 40(2300), 41(2500)
процесор процесорот Окта-core (4 x 1.95 GHz Cortex-A72 + 4 x 1.4 GHz Cortex-A53)
чипсет Qualcomm Snapdragon MSM8976 652
GPU Adreno 510
Покажи технологија Супер AMOLED екран осетлив на допир, 16М бои, multitouch
големина 6.0 инчи
резолуцијата 1080 x 1920 пиксели (~ 367 ppi пиксели густина)
заштита Corning Gorilla Glass
меморија Вграден 64МК вграден во, 6GB RAM меморија
картичка MicroSD картичка (поддршка до 256GB) (посветен слот)
Камера главните 16 пратеник, автофокус, двоен LED + двојна тон) флеш
карактеристики F / 1.9, Гео-тагирање, фокус на допир, откривање на лице, панорама, HDR, Видео (1080p @ 30fps)
Напред 16 пратеник, f / 1,9, 1080стр
поврзување WLAN Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, dual-band, WiFi Директен, жариште
Bluetooth v4.2 со A2DP, НА
GPS Да + A-GPS поддршка & ГЛОНАСС, БДС
радио FM радио со RDS, снимање
USB Тип C 1.0 реверзибилна конектор
NFC Да
податоци GPRS, EDGE, 3G (HSPA 42.2/5.76 Mbps), 4G (LTE-A (2CA) Cat6 300/50 Mbps)
карактеристики сензори Акцелеметарски, компас, близината, Белег
Аудио 3.5мм аудио приклучок, звучникот
пребарувач HTML5
пораки порака(навој видите), MMS, Е-пошта, притисни пошта, IM
игри вграден во + превземање
Запали Да
екстра Брзо полнење на батеријата, Активни бучава од отказ со посветен микрофон, ANT + поддршка, Слика / видео едитор, прегледувач на документи, Google пребарување, мапи, Gmail,влез (Swype), YouTube, календар, MP3 / WAV / WMA / eAAC + / FLAC плеер, MP4 / WMV / H.264 плеер, YouTube, Google Talk
Батерија капацитет 4000 mAh
– Non-removable

цена

Цена во РС: Наскоро Цена во долари: $NA
рејтингот Просечна оценка е 4.1 ѕвезди – based on 105 кориснички рецензии.

Се надевам ви се допаѓа овој напис, ако не бидете сигурни дека ќе го даде палците нагоре и добар коментар долу.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

CommentLuv значка