Преземете и инсталирате Ludo STAR : 2017 (НОВИ) Во PC (WINDOWS 7,8/10 или Mac)


Преземете и инсталирате Ludo STAR:

Лудо е најпопуларната игра на табла што некогаш произведени во историјата на паметни телефони игри. Тоа е многу многу популарни во Азија земји како Пакистан, Индија, Шри Ланка, Непал, Бангладеш и др. Еден од најголемите жалба за оваа игра која е направена за сите возрасна група луѓе и тоа е навистина забавно. Можете да играте оваа игра во било кое време сакате. Неодамна нова Ludo ѕвезда 2017 Андроид игра ослободен. Поради популарноста на оваа игра оваа апликација стана многу познат и доби огромен хит на Play Store Google.

Големината на играта е само 14.8 MB и ќе треба да се најавите на Facebook за да може да ги поканите вашите пријатели. Вие исто така може да се натпреварува со другите играчи во различни варијации. Ако мислите дека може да се игра оваа игра само на Android уреди што не е. Вие исто така може да игра оваа игра на компјутер со помош на метод кој ние ја опишуваат подолу.

карактеристиките на играта:

  1. Игра со случаен избор на играч 2-4 резултати
  2. Влези за да го Facebook за да ги поканите вашите пријатели да игра со вас
  3. Игра со вашите омилени правила
  4. Играат различни варијации: класичен, Мајстор или Брзо
  5. Двојно зголемување на парчиња, убие 1 пред да влезат дома итн и многу повеќе

Може да го симнете играта од овој линк

Така што сите што треба да направите за да го игра на вашиот компјутер е само емулатор Андроид уред.

Ќе има линкови за Андроид емулатор

Bluestacks

голема NOx

Nox стан плеер

Значи откако ќе се симне играта и било кој од овој емулатор ви треба да инсталирате било кој од овој емулатор на вашиот компјутер, отколку што ќе бидат во можност да го инсталирате APK датотека на вашиот емулатор. И откако ќе ги заврши сите работи ова подесување. Конечно можете да уживате во играта за да го игра на компјутер.

Ако имате било какви прашања или само мислам дека ние пропушти нешто, само нека ни да знаеме во коментари подолу. Слободно можете да го напуштите вашиот opionion. Се надевам ви се навистина уживаат играјќи игра вашата на Windows на Mac компјутер преку Андроид емулатор.

вработи нас

Се надевам ви се допаѓа овој напис, ако не бидете сигурни дека ќе го даде палците нагоре и добар коментар долу.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

CommentLuv значка