Синиот кит предизвик АПК Најнови верзија за преземање (Игра самоубиство)


Здраво дечки! Како сте сите? Ние сите сакаат да играат игри да имаат огромна забава во нашиот живот, да ги изостри нашиот ум и да се забавуваат. Сакаме да ги прифати предизвиците во нашите животи. Иако зборува за предизвиците со кои се среќаваме на тип на игра кои имиња како Синиот кит предизвик. Во суштина, тоа е навистина многу опасни игра која ги презела животот на многу млади во различни земји. Значи, ако зборуваме за фактите зад оваа игра, се следниве факти:

Прочитај повеќе: МКС 10.4.2 управувачот 4.0.0 АПК 10.4.2 Free Download

  • Синиот кит не е за превземање игра, софтвер или апликации, па тоа не се јавно достапни на многу веб-сајтови.

  • Во суштина тоа е социјален медиуми феномен кој влегува во социјалните медиуми мрежи, со тајно групи.

   Неверојатни Слободен Андроид рекреација.

 • Примери на социјалните медиуми феномен вклучува АЛС мраз кофа предизвик, Одете Игра Одг, и Харлем подаваат.

  Прочитај повеќе: IFLIX APK бесплатно симнување | IFLIX 2.32.0-6366 АПК

 • Предизвикот започна во социјалните медиуми мрежи на Русија за прв пат.

 • Тоа се вели дека имаат 50 предизвиците со кои се мошне следи од страна на кураторот. Овие предизвици вклучуваат гледање хорор филмови, самодеструктивно себе и на крајот да изврши самоубиство.

 • Значи, во основа тоа излегува да биде опасна по живот игра.

 • Играчите се очекува да се слики од нив преземање на предизвик, тогаш тие треба да се испрати овие фотографии на кураторот како доказ.

 • Постојат неаргументирано тврди дека повеќе од 100 младите се убија уште во процес на тие предизвици на оваа игра, но не постои доказ дека уште оваа бројка е реално.

 • Кураторот одговори дека жртвите биле биолошки отпад и тој беше чистење општество.

 • Постои вестите шетајќи за 14 годишна возраст Мумбаи човек кој скокна од покривот на својата куќа. Некои луѓе тврдат дека тоа го направил како се осмелуваат додека играте онлајн игра.

 • Неодамна Владата е во режија на врвот интернет платформи - Google, Фејсбук, Instagram, WhatsApp, Мајкрософт и Јаху - веднаш да ги симнат сите линкови кои водат до "смртоносна игра".

  Прочитај повеќе: Ludo ЅВЕЗДА: 2017 (нови) Најпопуларни Игра

 • Зошто луѓето Следете ги Синиот кит?
 • Народи Сака да започнете нова игра денес.


така, момчиња, тоа е тоа за сега. Но, ние ќе се вратам со некои нови работи за вас момци следниот пат. Ако навистина се грижат за вашите пријатели и семејството, а потоа љубезно се направи споделите оваа информации со нив преку социјалните мрежи. Се надевам дека тоа ќе им помогне да се биде безбеден од оваа смртоносна игра. Не заборавајте да ни даде палците

Ние мора да е потребно овие барања.

 • Синиот кит Игра карактеристики: Екран хардверски карактеристики: Апликацијата бара уредот да користи портрет или пејзаж ориентација. Доколку вашата апликација поддржува и двете ориентации, тогаш не треба да се изјасни или функција.
 • корен задолжителни: Не
 • Прочитај повеќе: Paytm АПК Скорешни верзија (4.4.1) Free Download
 • Нуди во-стан купување: Не
 • поддршка јазици: како, на, квадратни, фа, и, yi, јас, nb, tg, Кентаки, на, ми, на, bg, dg, та, биде, hi, ние, sk, Велика Британија, на, со, nl, pl, sl, tl, сум, во, ми, gl, е, нови, сум, до, SD, не, на, ig, Ка, ro, со, fr, Г-дин, hr, на, id, lv, нема, и, та, на, ко, на, ga, lt, фа, sk tr,, с.р., tt, sn, тој, cs, ЦЕБ, FY, ул, ова е, ta, до, тоа, hu, дека, lt, pt, hu, ru, на, до, lv, en, и, Yue, SW, fr_CA, lo_LA, en_GB, et_EE, Ka_ga, km_KH, zh_CN, en_in, mn_MN, = bg, pt_PT, zh_TW, ms_MY

Синиот кит АПК Превземи Инфо

Прочитај повеќе: Cyberduck за Mac 6.2.10 / 6.3.0 ноќни Преглед & алтернативи

Име на датотека: сина Whale.apk
верзија: 1.1
цена: слободен
големина: 33.94 MB

Синиот кит Игра Брзи линкови:

 1. Преземете Синиот кит предизвик Игра АПК
 2. Дали знаете Синиот кит предизвик Игра?
 3. Синиот кит АПК компатибилност
 4. Што е Синиот кит предизвик Игра?
 5. Кога беше ослободен Синиот кит Игра?
 6. Како Синиот кит предизвик Автор е на книгите?
 7. Кој е основач на Синиот кит предизвик Игра?
 8. Листа од 50 Синиот кит АПК Предизвици
 9. Синиот кит Игра Самоубиство Helpline
 10. Слики на Синиот кит предизвик жртви
 11. Зошто сакаш да се самоубие?
 12. Аудио & Видео на Синиот кит предизвик Игра дека Админ ќе Испраќа
 13. Родителска Водич за нивните деца
 14. Рани знаци на детето вклучено во Синиот кит предизвик Игра
 15. Земји жртва на Синиот кит (Игра самоубиство)
 16. Зошто луѓето Самоубиството по игра на Синиот кит Игра предизвик?
 17. Најчесто поставувани прашања Синиот кит Игра (Најчесто поставувани прашања)
 18. Завршни зборови на Синиот кит предизвик Игра
 19. Blue кит Симулатор 3D
 20. Синиот кит 2017 – Hungry Whale Game

Имате доби добри врски горенаведените. Дали би сакале да ги добие секоја друга добра игра? Ако сте заинтересирани може да оди до подолу наведени коментар кутија и ќе се обидеме да ви даде добра одговор како на вашите барања,

Ви благодариме за посетата. Ве молиме да ја посетите повторно. Ве сакам сите!

Се надевам ви се допаѓа овој напис, ако не бидете сигурни дека ќе го даде палците нагоре и добар коментар долу.

6 одговорите

 1. Muktaz септември 14, 2017 / 11:24 сум

  смешна игра. Јас го одигра 6tasks. Но, јас не сум будала да weakup во раните утрински часови и пеење администраторите песна. Јас сум крал на мојот живот. Админ на Синиот кит предизвик, тој е само еден луд. Во мојата гледна точка на синиот кит не е игра. Тоа треба да се категоризираат под hyonotice загатка трик. Во моето exprance зошто јас се намали мојата рака со жилет.? Каков вид на корист зад неа? Јас воопшто не се, Тоа е зошто јас nerver следи администраторите улоги. Admin не може да направи ништо со мене. Bcoz јас немам никакви сакана. јас сум осамен. Сите членови на семејството се почине до рај.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

CommentLuv значка