Motorola Moto X 2017 Çmimi në SHBA, Kinë, Indi & Shqyrtime


Motorola Moto X 2017 64GB price in china

përmbajtje

Motorola Moto X 2017 64GB price in usd Summary

rrjet 2G / 3G / 4G / GSM / HSPA / LTE
Operimit të Sistemit android 7.0 Nougat
Display Size 5.5 inç
chipset Snapdragon 625
Back Camera Dual 13 Megapixels, automatik, dyfishtë LED (ton të dyfishtë) flash
Kamera perballe 5 Megapixels

Operating system & Processor

Motorola Moto X 2017 was rumored and the phone is not announced officially yet but expected announcement will be in April 2017. The phone expected will be release in 2017. Here we are going to show you Unofficial preliminary specifications, features and expected Moto X 2017 price in dollar and other popular countries such as USA, Kanadë, Kinë, Mbretëria e Bashkuar, Francë, Singapore, Gjermani, Australi, Arabia Saudite, Indi, Pakistan.

The phone is powered by Android 7.0 Nougat with 4G technology supported. Motorola Moto X smartphone comes with Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53 processor with Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625 chipset dhe Adreno 506 GPU mbështetur.

Screen Display, Phone Memory and Ram

Motorola Moto X 2017 smartphone comes with 5.5 inç me 1080 x 1920 pixels resolution with IPS LCD capacitive touchscreen, 16ngjyra M shfaqur.

Motorola Moto X phone comes with 64 GB kujtesën e telefonit të brendshëm me 4 GB ram. The phone is also coming with 32GB internal phone memory with 3GB ram. If you want to increase your phone memory you can use MicroSD card up to 256 GB.

In this post we are going to show you the Motorola Moto X 64 GB price with 4 GB ram supported if you want to check the price of Moto X 2017 32 GB internal phone memory with 3GB ram you must click here.

Camera & Sound Features

Motorola Moto X 2017 comes with Dual 13 Megapixels back camera with autofocus, dyfishtë LED (ton të dyfishtë) flash. The back camera popular features are Geo-tagging, fokusi touch, zbulimin e fytyrës, panoramë, auto-HDR quality.

Telefoni vjen me 5 Megapixels, LED flash front camera is the best for capturing any event and any wedding and celebrating programs and selfie pictures.

Motorola Moto X 2017 Full Specification and Features

RRJETI

Emrat Glossary Features Details
teknologji 2G / 3G / 4G / GSM / HSPA / LTE
2G grupet GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2
3G grupet HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
4G grupet LTE
shpejtësi HSPA, LTE
GPRS po, në dispozicion
EDGE po, në dispozicion

NISJA

I shpallur Exp. announcement 2017, prill
status Rumored

TRUPI

përmasat Mos u konformoni ende
Trashësia Mos u konformoni ende
peshë Mos u konformoni ende
SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

DISPLAY

Screen Lloji Super LCD5 capacitive touchscreen, 16ngjyra M
Madhësia e ekranit 5.5 inç
zgjidhje 1080 x 1920 pixels (~401 ppi pixel density)
multitouch po
mbrojtje To be confirmed

PLATFORMA

Operimit të Sistemit android 7.0 Nougat
chipset Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625
Processor (CPU) Okta-bërthamë 2.0 GHz Cortex-A53
grafikë (GPU) Adreno 506

MEMORY

Internal Phone Memory 64 GB
slot kartë microSD, deri në 256 GB
Ram 4 GB

CAMERA

Kamera perballe 5 Megapixels, LED flash
Back Camera Dual 13 Megapixels back camera with autofocus, dyfishtë LED (ton të dyfishtë) flash
kamera Features Geo-tagging, fokusi touch, zbulimin e fytyrës, panoramë, auto-HDR

SOUNDS TIPARET

Sound lloje Alert dridhje; MP3, ringtones WAV
altoparlant po
3.5mm jack po
  • Anulimi Active zhurmë me mikrofon të përkushtuar

Lidhshmëria

WLAN Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, dyfishtë band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth 4.2, A2DP, LE
GPS po, me A-GPS, GLONASS
NFC Teknologji po
USB po

KARAKTERISTIKA

Sensore gjurmë gishtash (front-montuar), Accelerometer, gyro, afërsia, busull
Messaging SMS(view ndërprerë), MMS, Email, Push Mail, IM
Browser HTML5
Java jo
Extra Features - bateri akuzuar Fast
– MP3/AAC+/WAV/Flac player
– MP4/H.264 player
- Foto / Video editor
- Document viewer
BATTERY Non-removable Li-Ion battery
Colors Fine Gold

Motorola Moto X 2017 64GB Çmimi në Kinë

nga vendi çmimet

Çmimi në Kinë

3749 Chinese Yuan

Price in Shanghai

3799 renminbi

Price in Beijing

3775 Yuan

Price in Tianjin

3800 renminbi

Price in Chengdu

3829 Yuan

Price in Guangzhou

3780 Yuan

Indi is the 3rd largest country of the world by population off course population of India is over 1.252 miliardë. In this post we are going to share with you the price of Moto X 2017 64GB smartphone and availability.

New Delhi is the largest city of India and Motorola Moto X 2017 is still not available in this city. You know the Population of New Delhi is 22 milion. Mumbai is the 2nd largest city of India and it’s Pop is 18 million and you can buy Moto X 2017 64GB easily in Mumbai. Bengaluru is the 3rd largest city of India and it’s Population is 8.4 milion. Chennai is 4th large city with 7.1 million and 5th no is Hyderabad is also 6.8 million population of this city. The main purpose to show you the some cities with Pop. to increase your knowledge. In this post we want to show you the price of Moto X 2017 64GB in India.

Motorola Moto X 2017 64GB price in India list

nga vendi çmimet

Indi Çmimi në Indi

Indian rupees37439 Indian Rupees

Price in New Delhi

37899 Indian Rupees

Price in Mumbai

37499 Rupees

Price in Bengaluru

38000 Rs

Price in Chennai

37000 Rs

Price in Hyderabad

37500 Rupees

Motorola Moto X 2017 64GB price in dollar

nga vendi çmimet

Çmimi në SHBA

USD 549 dollar

Çmimi në Kanada

Kanadë 725 Dollar kanadez

Çmimi në Kinë

3749 renminbi

Mbretëria e Bashkuar Çmimi në Mbretërinë e Bashkuar

Mbretëria e Bashkuar445 paund

Izrael Çmimi në Izrael

Çmimi në Izrael 2090 shekel

Çmimi në Australi

Çmimi në Australian 729 Dollar Australia

Francë Çmimi në Francë

Çmimi në Francë 500 euro

Çmimi në Indonezi

Çmimi në Indonezi Rupiah 7327503 Rupaih

singapore Çmimi në Singapor

Çmimi në Singapore Dollar 780 Singapore Dollar

Gjermani Çmimi në Gjermani

Çmimi në Francë 500 euro

Arabia Saudite Çmimi në Arabinë Saudite

Çmimi në Riyal 2059 Riyal

Pakistan Çmimi në Pakistan

rupees Pakistan 57549 Rupees

Indi Çmimi në Indi

Indian rupees 37439 Indian Rupees

Kushtet & Gjendja dhe Disclaimer: Motorola Moto X 2017 is Android 7.0 Nougat base smartphone. We are doing daily updates from China Local Mobile Phone market and Indian mobile phone market but we can not guarantee that the above-given information (vetëm për Çmimet) Në këtë faqe nuk është 100% i saktë. If you found any changes and want to get more Latest mobile prices Please contact us and provide the updated price of Moto X 2017 64 GB kujtesën e telefonit të brendshëm me 4 GB RAM. Ne çmim telefonat e reja celularë dhe tableta si për ofertat ndërkombëtare pa përfshirë dërgesës dhe taksat

Shpresoj se ju pëlqen ky artikull, në qoftë se ju e bëri sigurohuni që ju të jepni atë një thumbs up dhe një koment të mirë poshtë.

1 Response

  1. Nikki Mund 19, 2017 / 2:31 pm

    This is my next phone for sure

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

CommentLuv distinktiv